Аржентинско танго отвя Южна Корея

Отборът на Аржентина набира скорост в Световното първенство, постигайки втората си поредна победа. След успеха с 1:0 над Нигерия, днес селекцията на Диего Марадона отвя Южна Корея с 4:1. Хеттрик за “гаучосите” наниза Гонсало Игуайн (33, 76, 80), а Парк Чу-Йън си отбеляза автогол, откривайки резултата в срещата. Лу Чун-Йон пък направи 2:1 в края на първото полувреме.
Така Аржентина вече може да мисли за осминафиналите, въпреки че им предстои мач с Гърция. Южна Корея пък ще гони успех над Нигерия в следващата си среща, за да имат шансове за фазата на елиминациите.
Подобно на срещата с Нигерия, “гаучосите” имаха късмета да отбележат ранен гол. Още в 16-та минута Меси центрира от фаул, Демикелис се размина с топката, но точно зад него Парк Чу-Йън не реагира добре и с “корите” вкара “джабулани” в мрежата. Последва силен удар на Ки Сун-Йон от границата на наказателното поле, профучал на сантиметри от напречната греда на аржентинците.
Тимът на Марадона продължи да диктува събитията и в 24-та минута Игуайн не успя да засече добре центриране на Тевес отдясно. Самият Тевес изправи косите на корейците в 28-та минута, след като изстреля снаряд от 25 метра. Топката облиза напречната греда. Така се стигна до 33-та минута, когато Игуайн най-накрая счупи каръка, вкарвайки първото си попадение в ЮАР. Нападателят на Реал Мадрид вкара с глава след центриране на Макси Родригес.
До края на полувремето Аржентина потърси още по-убедителен резултат. В 40-та минута Анхел Ди Мария стреля силно от границата на наказателното поле, но Джун Сун-Рьон изби в ъглов удар. Пет минути по-късно Меси се подигра с трима защитници на корейците, стреля технично, но топката облиза страничната греда. И когато “гаучосите” вече чакаха почивката, в 46-та минута Демикелис сбърка фатално, Лу Чун-Йон открадна топката и я копна над Серхио Ромеро.
Аржентинците продължиха с атакуващия си стил и през второто полувреме. Само в първите десет минути след подновяването на играта Игуайн се отчете с поредния си пропуск, а Карлос Тевес стреля силно от границата на наказателното поле, но Джун Сун-Рьон спаси и неговият удар.
Азиатците обаче не бяха отписали мача и в 58-та минута Йеом Ки-Хюн направи невероятен пропуск, след като след бърза контраатака остана сам срещу Ромеро, но стреля встрани от вратата.
Звездата на “гаучосите” Лионел Меси отново игра с голямо желание, търсейки попадение. Резервата Серхио Агуеро също постави своя отпечатък в мача. Именно Агуеро изведе в 76-та минута Меси, който стреля последователно в тялото на Джун Сун-Рьон и в гредата, но топката попадна в краката на Игуайн, който от голлинията направи 3:1.
След още четири минути Игуйан оформи своя хеттрик. Нападателят на Реал Мадрид вкара с глава след нова асистенция на Агуеро и малко след това получи заслужена почивка от Диего Марадона. До края на срещата “гаучосите” не допуснаха изненади и запазиха преднината си.
Аржентина – Южна Корея 4:1
1:0 Парк Чу-Йън 16’-автогол
2:0 Гонсало Игуайн 33’
2:1 Ли Чун-Йон 45+1’
3:1 Гонсало Игуайн 76’
4:1 Гонсало Игуайн 80’
АРЖЕНТИНА: 22.Серхио Ромеро, 6.Габриел Хайнце, 2.Мартин Демикелис, 13.Валтер Самуел (23-4.Николас Бурдисо), 17.Хонас Гутиерес, 20.Макси Родригес 14.Хавиер Масчерано, 7.Анхел ди Мария, 10.Лионел Меси, 11.Карлос Тевес (75-16.Серхио Агуеро), 9.Гонсало Игуаин (82-5.Марио Болати)
ЮЖНА КОРЕЯ: 18.Джун Сун-Рьон, 2.Ох Беом-Сеок, 12.Ли Йон-Пьо, 4.Чо Йон-Хюн, 14.Ли Джун-Соо, 8.Ким Джун-Во, 16.Ки Сун-Йон (46-5.Ким Нам-Ил), 7.Парк Джи-Сунг, 17.Ли Чун-Йон, 10.Парк Чу-Йън (81-20.Ли Дон-Гок), 19.Йеом Ки-Хюн
Съдия: Франк де Блеекере (Белгия); Петер Херманс и Валтер Вроманс (Белгия)
Жълти картони: Йонас Гутиерес, Хавиер Масчерано, Габриел Хайнце (Аржентина); Йеом Ки-Хюн, Ли Чун-Йон (Южна Корея)
Йоханесбург, “Сокър Сити” ......................